لینک خرید فایل(تحقیق در مورد دوران شيرخوارگي وکودکي پيامبر(ص) 28 ص )

تحقیق در مورد دوران شيرخوارگي وکودکي پيامبر(ص) 28 ص |لینک خرید فایل|اِن وای|1654368|تحقیق در مورد دوران شيرخوارگي وکودکي پيامبر(ص) 28 ص ,دوران شيرخوارگي وکودکي پيامبر(ص) 28 ص,دانلود تحقیق در مورد دوران شيرخوارگي وکودکي پيامبر
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان تحقیق در مورد دوران شيرخوارگي وکودکي پيامبر(ص) 28 ص آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 38 صفحه

قسمتی از متن .doc :

1

‏دوران شيرخوارگي وکودکي پيامبر(ص):

‏گويند پيامبر (ص) فقط سه روز ‏– ‏يا به نقلي هفت روز- از مادر گراميشان حضرت آمنه (س) شير خورده اند و پس از آن طبق رسم بزرگان عرب براي ايشان دايه انتخاب کردند.در تاريخ اين دايه ها را دوتن گفته اند که به ترتيب زير مي باشند :‏   ‏

‏ 

‏1-‏ ‏   ‏ ‏ثُوُيبِه َاسلَميه ؛که مدتي به پيامبر(ص)شير داد. به خاطر اين امر او تا آخر عمرش مورد احترام رسول خدا(ص) و همسر گراميشان حضرت خديجه(س) بود و رسول خدا از شنيدن خبر فوت او متاثر گشتند.‏ ‏

‏ 

‏2-‏    ‏ ‏حُليمه سُعديه ؛ دختر ابو ذُؤيب که سه فرزند داشته و يکي از فرزندان او هم از پيامبر(ص) پرستاري کرده است.

‏ ‏اعراب به چند منظور فرزندان خود را به دايه ها مي سپردند:‏

‏ ‏اولا اينکه فرزندان آنها در محيط صحرا پرورش يابند و ‏در هواي پاک آنجا بدنشان سالم وقوي شود.

‏ ‏ثانيا از آنجائيکه مردم صحرا کمتر با ملتها و ‏زبانهاي ديگر برخورد و اختلاط داشتند زبان خالص عربي را به خوبي ودرستي ياد بگيرند.

3

‏ ‏ثالثا اينکه ازبيماريها از جمله وبا که گاه وبيگاه در مکه شايع ميشد،در امان بمانند‏.

‏ ‏بعد از 4 ماه ازولادت پيامبر(ص) ، دايه هاي قبيله بني سعد به مکه آمدند و از آنجائيکه پيامبر(ص) فقط از سينه حليمه شير خورد، ايشان را به حليمه دادند.

‏ ‏حليمه مي گويد از روزيکه پيامبر(ص) به خانه او رفتند، خير و‏ ‏ ‏برکت هم ، به خانه او آمد و روز به روز بيشتر شد و گله و دارايي اش فزوني يافت .با وجود اينکه صحرا ها وشهرها را خشکسالي فرا گرفته بود، گوسفندان آنها فربه و سير بوده،شير داشتند. همچنين درختان خشکيده خانه آنها سرسبز وبا طراوت شدند و شتر آنها که شيرش خشک شده بود، شير بسياري داشت.

‏ ‏همينطور بيماراني که به نزد آنها ميرفتند به برکت پيامبر(ص) شفا مي يافتند.

‏ ‏مدت پنج(يا شش سال) پيامبر(ص) در ميان قبيله بني سعد بوده و رشد و نمو کافي نمودند و در اين مدت حليمه دو يا سه بار ايشان را نزد مادرشان برده ودر مرتبه آخر نيز ايشان را براي هميشه به آمنه(س) بازگردانيد.

‏ ‏گفته مي شود، هنگامي که پيامبر (ص) با خديجه (س) ازدواج نمودند، حليمه نزد آنها رفته و از خشکسالي نزد ايشان شکايت نمود.آن حضرت نيز تعدادي گوسفند و شتر به حليمه دادند و او نزد خانواده اش بازگشت. همچنين بعد از بعثت پيامبر(ص) بود که حليمه نزد ايشان آمد وخود و همسرش اسلام آوردند.

3

 ‏دوران نوجواني:‏

‏هنگامي که پيامبر (ص) شش ساله شدند، مادر گراميشان تصميم گرفتند که ايشان رابراي ديدن اقوام و خويشان، همچنين زيارت قبر پدر، به يثرب ببرند . آنها يکماه در يثرب ماندند.

‏در هنگام بازگشت به مکه، حضرت آمنه(س)بيمار شده و در بين راه در گذشتند. پس از مرگ مادر، عُبّدالمطلّب، جد ايشان که بزرگ قريش بوده، شکوه پادشاهان و هيبت پيامبران را داشت، سرپرستي رسول خدا(ص)را به عهده گرفت. گويند در کنار کعبه براي عبدالمطلب فرشي را مي گستردند که به احترام او هيچکس برروي آن جز خود او نمي نشست، و فرزندانش در کنار او مي ايستادند . اما هنگامي که محمد خردسال(ص) به جمع نزديک ميشد ، عبدالمطلب او را درکنار خود روي فرش جاي ميداد و ميگفت : به خدا سوگند که او مقامي بس بزرگ و والا دارد.گويي ميبينم که روزي ميرسد که او سرور شما خواهد شد.مطالب دیگر:
🔑پاورپوینت گل ژربرا مشخصات گیاه شناسی ونحوه اشت و پرورش و تکثیر و شناسایی انواع بیماریها در گل ژر🔑پاورپوینت آماده گل های شاخه بریده بررسی تاثیر دما و عمليات پس از برداشت بر عمر گل هاي و رز و صدف🔑پاورپوینت آماده پاورپوینت بسیار جامع پیرامون کارآفرینی و مفاهیم و اصول کارآفرینی🔑پاورپوینت آماده پروژه ارزیابی کار و زمان كارخانه طراحي مهندسي پولاد صنعت خودرو🔑پاورپوینت آماده آموزش نرم افزار اکسل Excel – بسیار جامع و همراه با تصاویر🔑پاورپوینت آماده درس مديريت مالي 1 دانشگاه پيام نور رشته هاي حسابداري و مديريت بازرگاني🔑پاورپوینت آماده مقايسه تطبيقي استانداردهاي PRINCE2(4th edition) و PMBOK(3th edition)🔑پاورپوینت آماده مديريت پروژه بررسی چرخه عمر و سازماندهی و برنامه ریزی و کنترل پروژه🔑پاورپوینت آماده بررسی هزینه ساخت و تولید کرکره های مفصلی🔑پاورپوینت آماده بررسی روش درمان رفتاری غرقه سازی Implosion Therapy اختلال وسواسی🔑پاورپوینت آماده بررسی نظریه های مختلف مرتبط با سنجش رضايت شغلي و ارائه راهكارهاي بهبود رضايتمندي🔑پاورپوینت آماده بررسی استرس و راههاي مقابله و علائم و راه های کنترل استرس🔑پاورپوینت آماده بررسی علائم و عوامل موثر بر مصرف داروهای روانگردان🔑پاورپوینت آماده بررسی نظریه مراجع محوری کارل راجرز در روانشناسی🔑پاورپوینت آماده بررسی اختلالات شخصيتي معتادان و علل و عوامل گرایش به اعتیاد🔑پاورپوینت آماده بررسی ارتباط میان اضطراب و فشار خون و علل و عوامل ایجاد اضطراب🔑پاورپوینت آماده بررسی روانشناسی مثبت نگر و مثبت اندیشی و تاثیرات مثبت اندیشی🔑پاورپوینت آماده خود شکوفایی و تجربه های اوج و دیدگاه روانشناسان مختلف در خصوص خودشکوفایی🔑پاورپوینت آماده بررسی انواع راکتور و فرآیند پلیمراسیون راکتورهای پلیمیریزاسیون و راکتورهای🔑پاورپوینت آماده بررسی جامع ترانسفورماتورهای توزیع🔑پاورپوینت آماده بررسی جامع اعداد مختلط و تبدیل لاپلاس و انتگرال به همراه مثال🔑پاورپوینت آماده بررسی انواع سنسور ها و ترنسمیتر ها🔑پاورپوینت آماده بررسی سيستم كنترل فرآيند – سیستم حلقه باز و حلقه بسته🔑پاورپوینت آماده پروژه درس تئوری صف🔑پاورپوینت آماده بررسی مدیریت سبد سهام